Present Simple – bezpłatne materiały
Present Simple bezpłatne materiały

Present Simple – bezpłatne materiały

Present Simple to zazwyczaj czas, od którego zaczynamy naukę angielskiego, tym bardziej ważne, aby naszych słuchaczy nie przestraszyć czy zniechęcić😊. Poniżej zebrałam trochę materiałów, które dobrze sprawdzają mi się podczas prowadzenia zajęć i konwersacji w tym czasie. Może coś Wam się przyda 😊

Jeśli będziecie zainteresowani przejrzystą tabelą z konstrukcją, użyciem, zasadami dodawania kocówek i ich wymową zebranymi w pigułce – całość dla wszystkich czasów znajdziecie tutaj:

Aby mieć na czym pracować, zaczynam zawsze od wprowadzenia słownictwa – tzn. Daily routines. Listę najpopularniejszych znajdziecie tutaj wraz z fiszkami i mp3 z wymową. 

Daily routines
Daily routines

W kolejnym kroku, proponuję wprowadzenie charakterystycznego słownictwa, czyli określeń czasu wraz z informacją o ich miejscu w zdaniu. 

Przysłówki częstotliwości
Present Simple

 Potem możemy poćwiczyć je w prostej konwersacji, w której kursant określa jak często wykonuje aktywności przedstawione na zdjęciach.

Present Simple - konwersacja

I klasyki – opisywanie co robimy lub nie każdego dnia tygodnia. W zestawie mamy karty z dniami tygodnia i grafiki przedstawiające wcześniej wprowadzone czynności. Obrazki przekreślone krzyżykiem służą do układania przeczeń. 

Present simple - opisywanie tygodnia

Kolejne ćwiczenie polegające na szczegółowym opisywana swojego dnia może posłużyć także do ćwiczeń pytań szczegółowych:  How long … when … where …

opis dnia Present Simple

Klasyki sprawdzą się zawsze ale jeśli interesują Was bardziej zaawansowane i kreatywne materiały zapraszam tutaj:)

Dodaj komentarz