Present Perfect – materiały bezpłatne
Present Perfect - charakterystyczne słownictwo

Present Perfect – materiały bezpłatne

  • Post author:
  • Post category:Blog

Uważany za najtrudniejszy ale może wcale nie taki straszny? 🙂 Na stronie z gotowymi materiałami dla nauczycieli znajdziecie budowę i konstrukcje Present Perfect w pigułce w formie handoutu dla ucznia:

angielskie czasy

Tutaj natomiast chciałabym podzielić się zestawieniem zebranych razem charakterystycznych określeń czasu  dla Present Perfect. Pierwsza część to najpopularniejsze z nich, czyli: just, alread, yet, for & since.  

I kolejne handouty z takim słownictwem jak: never, ever, once, it’s the first time. A także porównanie czasowników gone&been.  

Present Perfect określenia czasu

Ostania część to określenia czasu, które może nie są szczególnie charakterystyczne akurat dla Present Perfect ale również w nim występują: when, once & as soon as.

A całość tego materiału pobierzecie tutaj😊

Czas powtórzyć i podsumować – ostatni pdf zawiera ćwiczenia wszystkich określeń czasu charakterystycznych dla Present Perfect, jakie przedstawiłam powyżej.

Potrzebujesz odpowiedzi do zawartych w materialnie ćwiczeń? Całość znajdziesz tutaj.

Enjoy 😊

Na koniec przygotowałam karty ze słownictwem do poćwiczenia w praktyce – kursant losuje określenie czasu i jego zadaniem jest ułożenia poprawnego zdania z wylosowanym słówkiem.

Present perfect konwersacja

Przydałoby się porozmawiać? 😊 Na stronie z gotowymi zestawami do zajęć znajdziecie set konwersacji do przećwiczenia czasu Present Perfect w praktyce:

 A jeśli interesują Was bardziej zaawansowane i kreatywne materiały zapraszam tutaj:)

NAPISZ DO MNIE:
mail@eng-studio.pl