Czasy Przeszłe – to się może przydać

Czasy Przeszłe – to się może przydać

Cz. I

Ponieważ moje koleżanki z pracy często proszą mnie o materiały, z których korzystam podczas zajęć postanowiłam się podzielić 😊 Może ktoś jeszcze uzna je za przydatne. 

W pracy z dziećmi, a także tymi najbardziej opornymi 😉 strukturę czasów wyjaśniam w oparciu o rozrysowane tabele – kolejność elementów w zdaniu nie ma już nic do ukrycia. Zebrałam tu również wszystkie znaczenia czasów Past Simple, Past Continuous i Past Perfect wraz z wizualnym przedstawieniem na osiach i kilkoma innymi zagadnieniami.

Czasy przeszłe - struktura i znaczenie cz1
Czasy przeszłe - struktura i znaczenie cz2
Czasy przeszłe - struktura i znaczenie cz3

A teraz niezbędne ćwiczenia praktyczne 😊 Prosty speaking oparty na opisie tygodnia w czasie Past Simple. Pytanie jest jedno: What did Kim do last week? Kursant opisuje cały tydzień na podstawie zdjęć. Kontynuacją naturalnie może być opis swojego tygodnia.

What did Kim do last week

Inną prostą propozycją do poćwiczenia tym razem wszystkich czasów przeszłych jest opowiedzenie historii z użyciem podanych słów. W wersji dla bardziej kreatywnych 😊 kursant słowa losuje, a w tej łatwiejszej wybiera.

A teraz zadawanie pytań 😊 Poniżej znajdziecie kartkę z kalendarza z ubiegłego tygodnia. Zadaniem kursanta jest zadnie pytań o brakujące informacje.

Poniżej propozycje innych – bardziej kreatywnych i zaawansowanych speakingów z użyciem czasów przeszłych. Pomogą w praktycznym przećwiczeniu zadawania pytań, dłuższych konwersacji czy sprawdzeniu umiejętność zastosowania odpowiednego czasu przeszłego.

A tutaj ponad 1000 przykładów ćwiczeń czasowników nieregularnych 😊

Dodaj komentarz