Czasy Przeszłe – to się może przydać
Czasy przeszłe

Czasy Przeszłe – to się może przydać

Cz. I

Ponieważ moje koleżanki z pracy często proszą mnie o materiały, z których korzystam podczas zajęć postanowiłam się podzielić 😊 Może ktoś jeszcze uzna je za przydatne.  

W pracy z dziećmi, a także tymi najbardziej opornymi 😉 strukturę czasów wyjaśniam w oparciu o rozrysowane tabele – kolejność elementów w zdaniu nie ma już nic do ukrycia. Zebrałam tu również wszystkie znaczenia czasu Past Simple wraz z wizualnym przedstawieniem na osiach i kilkoma innymi zagadnieniami. 

Czasy przeszłe - struktura i znaczenie cz1
Czasy przeszłe - struktura i znaczenie cz2
Czasy przeszłe - struktura i znaczenie cz3

Pozostałe czasy przedstawione w ten sam sposób znajdziecie tutaj:

www.eng-studio.pl/czasy-konstrukcje-i-znaczenie

A teraz niezbędne ćwiczenia praktyczne 😊 Prosty speaking oparty na opisie tygodnia w czasie Past Simple. Pytanie jest jedno: What did Kim do last week? Kursant opisuje cały tydzień na podstawie zdjęć. Kontynuacją naturalnie mogą być dodatkowe pytania: z kim była, kiedy, jak długo itp., a także opis tygodnia kursanta. 

What did Kim do last week

Inną prostą propozycją do poćwiczenia tym razem nawet wszystkich czasów przeszłych jest opowiedzenie historii z użyciem podanych słów. W wersji dla bardziej kreatywnych 😊 kursant słowa losuje, a w tej łatwiejszej wybiera.

A teraz zadawanie pytań 😊 Poniżej znajdziecie kartkę z kalendarza z ubiegłego tygodnia. Zadaniem kursanta jest zadnie pytań o brakujące informacje.

Poniżej propozycje innych – bardziej kreatywnych i zaawansowanych speakingów z użyciem czasów przeszłych. Pomogą w praktycznym przećwiczeniu zadawania pytań, dłuższych konwersacji czy sprawdzeniu umiejętność zastosowania odpowiednego czasu przeszłego.

A tutaj ponad 1000 przykładów ćwiczeń czasowników nieregularnych 😊

Dodaj komentarz