10 najlepszych stron do nauki angielskiego
strony do nauki angielskiego

10 najlepszych stron do nauki angielskiego

Ciężko powiedzieć czy mnogość stron do nauki angielskiego to zjawisko pozytywne czy niekoniecznie. Na pewno nie jest łatwo wśród gąszczu możliwości znaleźć coś naprawdę wartościowego. Poniżej przedstawiam Wam moją własną top listę stron, z których sama korzystam podczas przygotowywania zajęć, i które polecam moim kursantom 🙂

  1. BBC Learning English – oczywiście klasyk gatunku z fantastycznymi gotowymi 6 minutes lessons dotyczącymi wszystkich umiejętności językowych i opartymi na szlachetnym British English. Idealnie nadają się na podstawę całej lekcji lub wstęp do zajęć.
  2. GettinEgnlish – kopalnia materiałów, szczególnie jeśli chodzi o angielski biznesowy z bardzo ścisłych dziedzin (angielski w fotografii czy dla hydraulików 🙂 ). Przyjemnie przedstawione tematy w formie blogu. Znajdziemy tu też wskazówki do napisania CV czy innych dokumentów.
  3. TED Talks – kopalnia filmów na przeróżne tematy czasem bardzo kontrowersyjne. Każdy film posiada napisy i możliwość pobrania. Mają przeróżną długość i, co najważniejsze, są to materiały autentyczne, a te przecież lubimy najbardziej.
  4. AnglomaniacyUczycie dzieci? Ta strona to fantastyczny zbiór ćwiczeń zarówno do wykonywania online, jak i do ściągnięcia w formie pdf. Krzyżówki, łączenie, uzupełnia, memory – dla najmłodszych bardzo wciągające.
  5. The Talks – strona kumulująca angielskie artykuły i wywiady z gwiazdami z przeróżnych dziedzin. Znajdziecie tam mnóstwo zagranicznych celebrytów. Materiał autentyczny, na pewno będzie świetnym urozmaiceniem zajęć.
  6. Lyricstraining – wykorzystujecie teksty piosenek do nauki angielskiego? Jeśli tak, tutaj macie ich mnóstwo łącznie z najnowszymi hitami. Po wybraniu poziomu trudności i klipu, na dole pojawi się tekst, który trzeba uzupełnić słuchając piosenki. System liczy i oprawia błędy.
  7. Longman Dictionary of Contemporary English Online – słowników jest oczywiście od grama, ale nie każdy łączy wszytkie niezbędne elementy. To, za co cenię ten konkretny słownik do angielskiego, to przedstawianie słownictwa w kontekstach wraz z kolokacjami, zwrotami, przyimkami, antonimami …. Można by wymieniać długo 🙂 Dlatego też, dla mnie to baza do przygotowywania ćwiczeń ze słownictwa.
  8. Breaking News English – jeśli kiedyś dla odmiany to Wy nie zdążycie przygotować się do zajęć, na tej stronie macie opracowane materiały z możliwością wydrukowania w formie pdf. Wartością jest na pewno oparcie treści o angielskie artykuły prasowe, czasem z pierwszych stron gazet.
  9. Memrise – i coś do polecenia Waszym kursantom – strona do samodzielnej nauki słownictwa. Skoncentrowana na regularnych powtórkach z dużym wyborem tematycznym – dlatego reszta w rękach uczniów 🙂
  10. English file – czy znacie podręczniki English file? Jak na materiały przeznaczone do nauki, całkiem dobrze wplatają autentyczne treści i można z nich wyciągnąć wiele przydatnych materiałów. Strona jest uzupełnieniem podręczników.
10 najlepszych stron do nauki angielskiego

Dodaj komentarz